استقلال یک - فولاد صفر، اولین باخت نکونام برابر آبی ها رقم خورد

به گزارش وبلاگ مویک، دیدار تیم های فوتبال استقلال و فولاد با پیروزی یک بر صفر استقلال به سرانجام رسید تا فرهاد مجیدی در اولین بازی اش بعد از قبول دوباره هدایت این تیم پیروز شود.

استقلال یک - فولاد صفر، اولین باخت نکونام برابر آبی ها رقم خورد

به گزارش ایسنا، تیم های فوتبال استقلال و فولاد در دیداری از هفته هفدهم لیگ برتر ایران امروز (شنبه) از ساعت 17:30 و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. این مسابقه در نهایت با پیروزی یک بر صفر استقلال به خاتمه رسید. تک گل بازی را ارسلان مطهری در دقیقه 81 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. استقلال با این سه امتیاز 30 امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند. فولاد هم با 26 امتیاز در رده چهارم واقع شده است. بعد از جدایی فکری از استقلال هدایت آبی پوشان به مجیدی رسید تا او بعد از چند ماه دوباره به این تیم برشود.

نیمه نخست

بازی آرام آغاز شد اما رفته رفته به هیجان آن اضافه شد. در دقیقه 7 مسابقه بود که محمد نادری به محوطه جریمه فولاد نفوذ کرد و در آنجا سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. در ادامه فولادی ها بازی را در دست گرفتند و موقعیت هایی هم روی دروازه استقلال خلق کردند اما در گلزنی ناکام ماندند. در یکی از این موقعیت ها ساسان انصاری توپ را از بالای سر رشید مظاهری عبور داد اما احمد موسوی توپ را از وری خط دروازه بیرون کشید تا دروازه استقلال باز نشود.

استقلال سعی می کرد در دقایقی که توپ را در اختیار داشت به سمت دروازه فولاد برود. در یکی از این صحنه ها دیاباته با پاس غفوری در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما تعلل در ضربه زدن و دخالت ساسان انصاری منجر به از دست رفتن موقعیت شد. چند دقیقه بعد هم مهدی قایدی در محوطه جریمه فولاد صاحب موقعیت شوت زنی شد اما ضربه او محکم و دقیق نبود و به مدافعان برخورد کرد.

در دقیقه 38 مسابقه میری، بازیکن فولاد توپ را در میانه میدان لو داد تا یک حمله خطرناک برای استقلال آغاز شود، پاس غفوری در محوطه جریمه به دیاباته رسید اما ضربه او را محسن فروزان دفع کرد و در ادامه هم دیاباته نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند تا این موقعیت جدی برای استقلال از دست برود.

نیمه دوم

همانند نیمه اول این نیمه هم با فشار بیشتر فولادی ها آغاز شد اما موقعیت خطرناکی روی دروازه استقلال ایجاد نشد. در ادامه استقلالی ها هم سعی کردند به فولاد فشار بیاورند و موقعیت های نصف ونیمه ای هم ایجاد شد اما بازی بیشتر از اینکه بار فنی داشته باشد با درگیری ها و خطاهای پرتعداد بازیکنان دنبال شد. تا دقیقه70 مسابقه در این نیمه موقعیت خطرناکی روی دروازه های ایجاد نشد تا اینکه ضربه ایستگاهی مهدی قایدی با ضربه سر دیاباته همراه شد اما توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.

در دقیقه 80 مسابقه مهدی قایدی پشت یک ضربه ایستگاهی ایستاد اما ضربه او به دیوار دفاعی برخورد کرد و توپ در ادامه به ارسلان مطهری رسید اما مدافع فولاد روی او مرتکب خطا شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. خود مطهری پشت توپ ایستاد و آن را تبدیل به گل کرد تا بازی یک بر صفر به سود استقلال شود.

در ادامه فولادی ها با شدت بخشیدن به حملات شان سعی کردند این گل را جبران کنند اما در این کار پیروز نشدند تا بازی با همان یک گل به سود استقلال به خاتمه برسد.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد نادری، وریا غفوری(بابک مرادی از دقیقه 70)، احمد موسوی(فرشید باقری از دقیقه 88)، مسعود ریگی، آرش رضاوند(محمدحسین مرادمند از دقیقه 88)، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته(ارسلان مطهری از دقیقه 70) و مهدی قایدی.

ترکیب فولاد: محسن فروزان، موسی کولی بالی، عارف آقاسی، وحید حیدریه(مهران درخشان مهر از دقیقه 86)، عادل حردانی، محمد آبشک، محمد میری(زبیر نیک نفس از دقیقه 63)، پاتوسی(صابر حردانی از دقیقه 73)، فرشاد احمدزاده(حسین ابراهیمی از دقیقه 86)، ساسان انصاری(محمدرضا عباسی از دقیقه 86) و پریرا.

منبع: عصر ایران

به "استقلال یک - فولاد صفر، اولین باخت نکونام برابر آبی ها رقم خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال یک - فولاد صفر، اولین باخت نکونام برابر آبی ها رقم خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید