برقراری اولین تماس ویدیویی 5G در کره جنوبی

به گزارش وبلاگ مویک، به تازگی یکی از اپراتورهای مخابراتی کره جنوبی اعلام نموده است که پیروز شده یک تماس ویدیویی با بهره گیری از فناوری شبکه 5G برقرار کند.

برقراری اولین تماس ویدیویی 5G در کره جنوبی

از آنجا که اخبار نسل تازه اینترنت 5G در گوشه و کنار دنیا منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تکنولوژی در دنیا درصدد برقراری این نسل تازه از اینترنت هستند.

اوایل سال 2012 میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق 2020 و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد. در نتیجه رسما یک مسابقه دنیای برای معین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر دنیا هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه اندازی نسل تازه و پرسرعت اینترنت 5G در کشورهای مختلفی همانند کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می نمایند.

خاتمه به نظر می رسد یکی از بزرگ ترین اپراتورهای فعال در کره جنوبی در برقراری تماس و ارتباط ویدیویی با بهره گیری از نسل پنجم اینترنت همراه 5G پیش قدم شده و اعلام نموده است که پیروز شده است یک ارتباط و مکالمه ویدیویی پرسرعت و پیروزیت آمیز را میان دو نفر از مدیران ارشد این شرکت در دو شهر بوندانگ و میوندانگ در کره جنوبی را برقرار کند.

این اپراتور مخابراتی بعلاوه اعلام نموده است که توانسته است با استفاده از گوشی هوشمند سامسونگ مجهز به فناوری شبکه 5G به برقراری یک ارتباط و مکالمه ویدیویی بپردازد.

بر اساس گزارشی که در وب سایت telecomtv آمده است، این اپراتور مخابراتی تا به امروز شبکه اینترنت 5G را در 13 شهر کره جنوبی راه اندازی نموده و تحت پوشش خود قرار داده است تا با برقراری و نصب تمامی تجهیزات لازم در سال آینده به کاربران و مشترکانش این امکان را بدهد تا از شبکه اینترنت پرسرعت 5G بهره مند شده و اطلاعات و داده های موردنظر خود را با سرعت و کیفیت بیشتری برای دوستان و مخاطبان خود ارسال نمایند.

کشورهای بسیاری در سراسر دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای دنیا در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه 5G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.

منبع: انتخاب

به "برقراری اولین تماس ویدیویی 5G در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری اولین تماس ویدیویی 5G در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید