توضیحات رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ درباره ماجرای باز شدن پنجره پرسپولیس خبرنگاران

به گزارش وبلاگ مویک، رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ توضیحاتی درباره فرایند باز شدن پنجره جابجایی باشگاه پرسپولیس ارائه کرد.

توضیحات رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ درباره ماجرای باز شدن پنجره پرسپولیس خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ مویک، فریبرز محمودزاده درباره فرایند باز شدن پنجره جابجاییی باشگاه پرسپولیس گفت: طی مراحل اداری بحث مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی در فدراسیون فوتبال زیرنظر کمیته انضباطی و شرایط انجام می گردد. جزئیات پفراینده ها در اختیار سازمان لیگ نیست و قطعا مسئولان کمیته شرایط پاسخ صریح تر و روشن تری خواهند داد.

وی اضافه نمود: با توجه به ارتباط و همکاری خوب این دو کمیته با سازمان لیگ، بحث مطالبات درخصوص باشگاه پرسپولیس و تمام باشگاه ها در بحث داخلی آنها بوده است. پرسپولیس توانست در بخش بین الملل پنجره جابجاییی اش را برطرف تعلیق نموده و آن را از بسته بودن خارج کند. برهمین اساس درخواست ITC مهدی ترابی هم داده شد.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ توضیح داد: در بحث ثبت نام بازیکنان جدید پرسپولیس در بخش داخلی منتظر جواب مکاتبات مان با فدراسیون فوتبال بودیم. فدراسیون هم قبل از بازی این تیم با نفت آبادان گفت قادر به ثبت قرارداد بازیکن این تیم نیستیم ولی عصر روز گذشته مکاتبه رسمی فدراسیون و کمیته شرایط به سازمان لیگ ارسال شد.

محمودزاده ادامه داد: براین اساس قرارداد مهدی ترابی ثبت و کارت بازی وی صادر شد اما همانگونه که جمشید نورشرق (رئیس کمیته شرایط) گفت طبق قوانین فیفا زمانی که می خواهند پنجره جابجایی یک باشگاه را ببندند باید بحث تنفس و تعهد زمانی که قائل به این موضوع است هم در نظر بگیرند. ضمن اینکه عصر روز گذشته تضمین حقوقی مدیریت باشگاه پرسپولیس و اعضای هیأت مدیره به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال رسید.

وی درباره اینکه کدام نهاد و با چه ضمانتی مجوز باز شدن پنجره جابجایی پرسپولیس را صادر نموده است، گفت: قطعا ریز جزئیات در اختیار سازمان لیگ نیست زیرا مجری آرای صادر شده و مکاتبات کمیته شرایط هستیم و همانگونه که گفتم تضمین حقوقی مدیران باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی در اختیار فدراسیون فوتبال نهاده شد.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ درباره اینکه شنیده می گردد محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه خصوصی تراکتور برای باز شدن پنجره نقل و انقالاتی این باشگاه چک شخصی صادر نموده است، عنوان نمود: قطعا در بخش دولتی هم یک باشگاه دارای مجمع و اعضای هیأت مدیره منتخب مجمع است و مکاتبه حقوقی آنها می تواند ملاک حقوقی باشد. تا جایی که من در جریان هستم این تضمین حقوقی به صورت کتبی ارسال شد و سازمان لیگ به عنوان مجری پس از دریافت این مکاتبه قرارداد ترابی را ثبت و کارت وی را صادر کرد.

محمودزاده درباره اینکه در صورت کشیده شدن کار به AFC آیا احتمال قبول شکایت از طرف تیم های دیگر وجود دارد یا این نهاد رای فدراسیون فوتبال ایران را می پذیرد، گفت: یکی از کمیته های استراتژیکی که فیفا آن را قبول دارد همین کمیته شرایط فدراسیون فوتبال است. از زمان تشکیل این کمیته حقوقی، پفراینده ها از کمیته انضباطی به کمیته شرایط عودت داده شد.

وی ادامه داد: این کمیته مورد اهمیت و قبول فیفا است و آرای آن مورد تایید فدراسیون جهانی خواهد بود. رایی که کمیته شرایط فدراسیون فوتبال صادر و اعلام می نماید قطعا مورد تایید نهادهای حقوقی بالادستی است زیرا این کمیته را در همه فدراسیون های ملی قبول دارند. سازمان لیگ هم به عنوان مجری آرای این کمیته چه در زمان بسته شدن و چه باز شدن پنجره ها سعی می نماید مطابق همین آرای کمیته انضباطی و شرایط عمل کند.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ توضیح داد: هیچ قراردادی را به شکل سرخود ثبت نخواهیم کرد. با وجود سفر مهدی ترابی با پرسپولیس به آبادان اما به دلیل ثبت نشدن قراردادش کارت بازی برای این بازیکن صادر نشد. با توجه به اینکه مسائل حقوقی در بحث داخلی خیلی مهم است می خواهم آنها را به شکل دقیق مطرح نمایند تا خوراک بدی به سمت بیرون ندهند.

محمودزاده در گفت و گو با شبکه تهران عنوان نمود: پیشنهاد می کنم رسانه ها به ویژه رسانه ملی از حقوقدان های فدراسیون فوتبال و شخص جمشید نورشرق دعوت نمایند تا درباره مسائل حقوقی توضیحات خود را ارائه بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "توضیحات رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ درباره ماجرای باز شدن پنجره پرسپولیس خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ درباره ماجرای باز شدن پنجره پرسپولیس خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید