جاهای دیدنی و تفریحات ریویرا مایا مکزیک

به گزارش وبلاگ مویک، ریویرا مایا (Riviera Maya) 100 مایل از خط ساحلی در شبه جزیره یوکاتان مکزیک به شمار می رود که از جنوب کانکون آغاز شده و تا تالوم و حفاظتگاه سیان کان بیوسفر ادامه دارد. این ها تتها اندکی از مقاصد گردشگری در این مسیر دراز هستند و در ادامه این مطلب به معرفی برترین جاهای دیدنی و بعلاوه تفریحاتی می پردازیم که می توانید در سفر خود به ریویرا مایا در مکزیک تجربه کنید.

جاهای دیدنی و تفریحات ریویرا مایا مکزیک

1. شنا در سنوت

سنگ بستر شبه جزیره یوکاتان عمدتا سنگ آهک است و این ویژگی زمین شناسی منحصربه فرد نیز باعث شده تا صدها سنوت (گودال ها پر آب) در اینجا شکل بگیرند. بسیاری از این گودال ها نیز دارای آب شیرین هستند و مکان بسیار خوبی برای شنا کردن به شمار می روند. برای مایاهای باستان، این مکان ها هم کاربرد مذهبی و کاربردهای دیگر داشتند و این در حالی است که آن ها باور داشتند این ها دروازه هایی به دنیا زیرین هستند. بعضی از افراد علاوه بر شنا در این گودال ها، از غواصی در قسمت های عمیق تر آن که گاهی به رودخانه های زیرزمینی متصل هستند نیز لذت می برند. در سراسر ریویرا مایا سنوت های بسیار زیادی وجود دارند که چند مورد از محبوب ترین آن ها نیز Cenote Dos Ojos و Gran Cenote نام دارند.

2. بازدید از مکان های باستانی مایا

منطقه ریویرا مایا بعلاوه محل تمدن مایا بوده است. بسیاری از مکان های مایا در شبه جزیره یوکاتان به روی بازدیدنمایندگان باز هستند که از جمله آن ها می توان به تولوم، کوبا و اک بالام اشاره نمود و از جمله سایت های کوچک آن نیز می توان Xcaret، Xel-Ha و جزیره کوزومل (Cozumel) را نام برد. بازدید از این مکان های باستانی نیم نگاهی از تاریخ و افسانه های مایاهای باستان را به همراه شگفتی هایی از معماری، هنر، ریاضیات، نجوم محاسبات تقویمی را ارائه می نماید.

3. خرید در فروشگاه کوئینتا آونیدا

برای اینکه تجربه کاملی از سفر به ریویرا مایا داشته باشید، گشت و گذار در خیابان پنجم (Quinta Avenida) می تواند بسیار جالب توجه و سرگرم نماینده باشد. در اینجا رستوران ها، بارها، بوتیک ها، فروشگاه های سوغاتی و موارد دیگر وجود دارند و می توانید در آنجا لوازم مورد احتیاج خودتان را بخرید. برای دوری از گرمای روز، بهتر است که به هنگام عصر به خرید بروید و از تماشای مردم مشتاق خرید لذت ببرید و در عین حال، سوغاتی و هدایایی را برای اطرافیان خود بخرید. در اینجا بعلاوه می تواند غذاهای مختلفی مکزیک و بعلاوه خوراکی های بین المللی را بخورید و لذت ببرید.

4. تجربه ای مهیج در پارک اکسپلور

می توانید در پارک اکسپلور (Xplor Park) بر فراز جنگل و روی زیپ لاین اوج بگیرید و از بالای رودخانه ها عبور کنید یا اینکه در داخل یک سنوت غوطه ور شوید یا اینکه با یک وسیله نقلیه آبی خاکی در امتداد جاده ها و نهرها سفر کنید و از کنار پل های معلق عبور کنید و حتی در داخل غارها گشت و گذار کنید. این ها تنها تعداد از تفریحات مهیجی هستند که می توانید در پارک اکسپلور که بلندترین زیپ لاین در کانکون و ریویرا مایا را دارد، لذت ببرید. بالاترین زیپ لاین اینجا نیز در ارتفاع 147 فوتی از سطح زمین واقع شده است.

5. چشیدن غذاهای یوکاتان

غذاهای یوکاتان بسیار متنوع هستند و هر منطقه از آن نیز غذاها و خوراکی های خوشمزه خودش را دارد. در شبه جزیره یوکاتان، تأکید بسیار زیادی روی پرتقال ترش، آچیوت فلفلی و هابانروی تند وجود دارد. غذاهایی همچون کوچینیتا پیبل، پاپا دزوله و سوپا دلیما از جمله مواردی هستند که حتما باید در اینجا تجربه کنید. البته علاوه بر خوراکی های بومی، غذاهای بین المللی گسترده ای نیز در ریویرا مایا در دسترس قرار دارند اما بهتر است که در پی مکان هایی باشید که غذاهای سنتی و اصیل را ارائه می دهند. Playa del Carmen یکی از همین مکان ها به شمار می رود و این در حالی است که در Eating with Carmen نیز می توانید یک تور غذایی فوق العاده را سپری کنید.

6. شنا با لاکپشت های دریایی در آکومال

خلیج آکومال (Akumal) ساحلی هلالی شکل و بسیار زیبا است که از شن های سفید و آب های فیروزه ای شکل گرفته و همچون دیگر سواحل ریویرا مایا، عالی است. چیزی که اینجا را خاص نموده، لاک پشت های دریایی جوانی هستند که به اینجا می آیند تا از جلبک های دریایی خاصی روییده در اینجا تغذیه نمایند. علاوه بر این، در اینجا یک پناهگاه حیات وحش لاکپشت های دریایی وجود دارد اما می توانید در آب های این ساحل داخل شوید و در کنار لاکپشت ها شنا کنید. این ساحل 38 کیلومتر طول دارد و در جنوب پلایا دل کارمن واقع شده است.

7. طبیعت گردی در سیان کا

سیان کا (Sian Kaan) در انتهای جنوبی ریویرا مایا قرار گرفته و در آنجا می توانید ذخیره گاه حیات وحش سیان کا بیوسفر را پیدا کنید. نام اینجا به معنای جایی که آسمان متولد شده است و یکی از بزرگترین منطقه ها حفاظت شده در مکزیک با 2500 مایع مربع طبیعت بکر است که کانال های آب شیرین، جنگل های حرا، تالاب ها و ورودی های آن ها را در بر می گیرد. همواره حواستان را جمع کنید تا بتوانید شگفتی های طبیعت بسیار زیبای اینجا را شاهد باشید. حتی ممکن است بعضی از مکان های باستانی کاوش نشده را نیز ببینید.

8. پدل بورد سواری به هنگام غروب

پدل بورد سواری ایستاده در دریای کارائیب در پلایا دل کارمن می توانید بسیار دل انگیز و شیرین باشد. باشگاه آلوها پدل نیز تورهای عصرگاهی را ارائه می دهد تا پدل بورد سواران حرفه ای بتوانند اوقات خوشی را تجربه نمایند و افرادی که تا به امروز این ورزش را تجربه ننموده اند نیز می توانند از آن لذت ببرند. با یک جلسه آموزشی مختصر می توانید این ورزش مهیج را تجربه کنید. علاوه بر انجام این ورزش آبی، می توان از غروب آفتاب در دریا نیز لذت برد و اوقات بسیار خوشی را به هنگام غروب سپری کرد.

9. یادگیری غواصی

ریویرا مایا یکی از برترین نقاط برای لذت بردن از دنیای زیر آب است. دمای آب در اینجا در طول سال 80 درجه فارنهایت یا بیشتر است و عمق شفافیت آن نیز 90 فوت است و در نزدیکی دومین صخره مرجانی بزرگ دنیا واقع شده است. چه یک غواص مجوزدار باشید یا نه، می توانید یک تجربه غواصی خارق العاده در ریویرا مایا داشته باشید. از سوی دیگر، چندین مدرسه دوره های غواصی در اینجا وجود دارند که می توانید مدرک خود را بگیرید.

10. حمام بخار در تمازکال

لژ سنتی عرق مکزیکی که به عنوان تمازکال (Temazcal) شناخته می گردد، فکر، بدن و روح را پاک می نماید. ممکن است مجبور شوید برای قدم گذاشتن در ساختار گنبدی شکل آن اندکی خم شوید اما حضور در این محیط تاریک و گرم ارزشش را دارد. شمن یا تمازکالرو شما را به وسیله تجربه ای راهنمایی می نمایند که با عرق کردن، سموم بدن خود را دفع می کنید.

منبع: فوت و فن / tripsavvy

به "جاهای دیدنی و تفریحات ریویرا مایا مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی و تفریحات ریویرا مایا مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید