رکورد 52 ساله بارندگی در این استان شکسته شد

به گزارش وبلاگ مویک، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: بارش های استان در سال آبی جاری نسبت به میانگین بلند مدت 52 ساله حدود هشت درصد بیشتر است و به این صورت رکورد 52 ساله بارندگی در کردستان شکست.

رکورد 52 ساله بارندگی در این استان شکسته شد

به گزارش وبلاگ مویک، آرش آریانژاد روز سه شنبه گفت: از ابتدای سال آبی جاری تا به امروز 460 میلیمتر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 38 درصد رشد دارد.

وی به افزایش 73 درصدی حجم آب سدهای استان در سال آبی جاری اشاره داشت و اضافه نمود: بارش نزولات جوی، ذوب شدن برف ها و ایجاد رواناب های مناسب، پرآب شدن سدها و منابع آبی استان را در پی داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان به سرریز شدن سدهای مریوان و بانه در ابتدای سال جاری اشاره و افزود: در صورتی که حجم ورودی رواناب ها به همین روال ادامه یابد احتمال سرریز شدن سد سورال دهگلان نیز وجود دارد.

آریانژاد با اشاره به اینکه طبق پیش بینی هواشناسی تا 15 خرداد 2 موج بارشی دیگر در استان داریم، یادآور شد: با وجود افزایش حجم سدها و بارش، استفاده بهینه از منابع آبی لازم است.

18 سد در کردستان وجود دارد که از این تعداد مدیریت 12 سد در اختیار استان و بهره برداری مابقی سدها در اختیار استان های همجوار از جمله آذربایجان غربی و کرمانشاه واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "رکورد 52 ساله بارندگی در این استان شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد 52 ساله بارندگی در این استان شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید