محمدی: کادرفنی نمره قبولی گرفت، کشتی گیران مان به کمتر از خود نباختند، کامران قاسم پور صاحب سبک است و ایرانی کشتی می گیرد

به گزارش وبلاگ مویک، دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن تاکید نمود که با نتایج اسلو سالن های کشتی در شهرهای مختلف پر شده و گفت: کادرفنی تیم ملی در این جهانی نمره قبولی گرفت.

محمدی: کادرفنی نمره قبولی گرفت، کشتی گیران مان به کمتر از خود نباختند، کامران قاسم پور صاحب سبک است و ایرانی کشتی می گیرد

سیدمراد محمدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ مویک درخصوص نتایج تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات دنیای 2021 اسلو گفت: نتایج خوبی بود و مهمتر اینکه این نتیجه با جوانان به دست آمد. حُسن این دنیای به این بود که مردم و صداوسیما با کشتی آشتی کردند و بعد از دنیای استقبال خوبی از تیم های ملی به عمل آمد. ضمن اینکه این نتایج باعث شد که سالن های کشتی پر شده و به نظر من استارت تغییر و تحول در کشتی خورده شد.

وی عملکرد همه ملی پوشان را خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: ملی پوشان به مقدار توانایی خود کشتی خوبی گرفتند، در برخی وزن ها چند تا از خوب های دنیا نبودند اما ترکیب کشتی گیران ما هم جوان بودند و به کمتر از خودشان نباختند. مثلا در اوزان پایین، در 57 و 65 کیلوگرم سرلک و امیرمحمد یزدانی به نظر من بیشتر از خودشان کشتی گرفتند. درست است که در 65 کیلو 4 مدال آور المپیک حضور نداشتند و در 57 کیلو هم جز گیلمان بقیه حضور نداشتند، ولی هر دو کشتی گیر ما هم کشتی های خوبی گرفتند.

قهرمان سال 2006 کشتی آزاد دنیا درخصوص ملی پوشان دو وزن 74 و 61 کیلوگرم ایران توضیح داد: کشتی گرفتن در 74 کیلو واقعا سخت است و ما هنوز کشتی گیر مطمئن در این وزن نداریم. 74 کیلو وزنی است که همواره پر از مدعی است چون وزن طبیعی خیلی از آدم ها حول و حوش این عدد است و ما برای مدال گرفتن نیازمند فوق ستاره هستیم. رحمان عموزاد هم توانایی اش زیاد است اما متاسفانه سبک کشتی اش را عوض می نماید و این اصلا خوب نیست. نباید در کشتی اش فقط به یک تکنیک اکتفا کند که به این شکل کارش خیلی سخت می گردد. او در این دنیای فهمید که تک قطبی کشتی بگیرد، نتیجه نخواهد گرفت.

محمدی در مورد نقره محمد نخودی نیز اضافه نمود: او کشتی های بدی نگرفت اما ضعف هایی هم دارد که باید رفع گردد. مطمئنا سال بعد کار او سخت تر هم خواهد شد. اول باید داخل ایران انتخاب گردد و بعد هم تکرار مدال دنیای اش سخت است اگر بخواهد به همین داشته های فعلی اش اکتفا کند. او یک جاهای کشتی را خوب اجرا کرد و یک جاهایی کشتی از دستش عایدی.

پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور باید زودتر از این اتفاق می افتاد، این مربی مازندرانی ضمن بیان این جمله گفت: این کاری بود که پیش بینی اش می کردیم و باید زودتر هم اتفاق می افتاد. جنگ او و تیلور جنگ ثانیه هاست. هر کسی اشتباه نکند پیروز می گردد. در مبارزه حسن یزدانی و تیلور همواره یک دقیقه آخر خیلی مهم است که این بار حسن توانست خوب مدیریتش کند.

دارنده مدال برنز المپیک پکن کامران قاسم پور را یکی از کشتی گیران صاحب سبک دانست و تاکید نمود: این کشتی گیر سبک خودش را در کشتی دارد، خیلی از بچه های ما از حسن یزدانی الگوبرداری می نمایند؛ زیر کتف و قوس کردن حریف، درحالیکه این حرکت مختص حسن یزدانی هست و از رده نونهالان روی این کار را نموده، در بدنش جا افتاده و تاکتیک خاص او شده است. اینکه بخواهیم در رده بزرگسالان کار او را انجام دهیم، نتیجه نمی دهد، ولی کامران قاسم پور صاحب سبک است، کشتی ایرانی را خوب اجرا می نماید، خوب به پای حریف می رسد و پوئن می گیرد.

مراد محمدی در مورد مجتبی گلیج و امیرحسین زارع نیز گفت: گلیج از همان انتخابی با علی شعبانی نشان داد چقدر انگیزه دارد، خوب هم در دنیای کشتی گرفت، باید هم فینالیست می شد اما یک اشتباه اصطلاحا بچه گانه باعث شد به مبارزه رده بندی برود. امیرحسین زارع هم دلاوری است که روز به روز بهتر می گردد، تازه 21 سال سن دارد و این نشان می دهد تا سال ها می تواند برای کشور مدال بگیرد و کارولینی دیگر باشد چون پسر باهوش و پرتلاشی است و همواره می خواهد بیشتر از چیزی که هست باشد. او مستحق مدال طلای دنیا بود.

این مربی مازندرانی مسابقات دنیای آینده را سخت تر از دنیای اسلو دانست و توضیح داد: یک موضوع که نباید فراموش کنیم این است که کار ما در دنیای 2022 خیلی سخت تر است و به همین علت نباید در باد نتایج نروژ بخوابیم. به هرحال دنیایِ بعد از المپیک بود و بعلاوه کرونا همچنان مشکل ساز بود، قطعا سال آینده مسئله کرونا خیلی کمرنگ تر شده و همه دنیا با تمام توان و آمادگی ایده آل در دنیای بعدی شرکت می نمایند.

مراد محمدی در سرانجام کار کادرفنی نو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کادرفنی نو در این تایمی که در اختیار داشت، از نظر روانی خوب توانست تیم را جمع کند، چون برای پیاده کردن برنامه های فنی و تاکتیکی فرصت زیادی نبود. شاخصه اصلی کادرفنی نو تیم ملی، همین کار روحی و روانی بود که روی تیم انجام دادند. به نظر من تیم برای المپیک بیش از مقدار تمرین نموده بود و همین باعث شد بدن ها در توکیو در فشار باشد و بچه ها نتوانند کشتی های خوبی بگیرند، از المپیک که برگشتند 10-15 روز استراحت کردند و بدن شان خوب ریکاوری شد. مربیان نو توانستند از نظر بدنی تیم را جمع نموده و از نظر روانی هم آنها را مهیای شرکت در مسابقه نمایند به همین علت به این کادر باید نمره قبولی داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محمدی: کادرفنی نمره قبولی گرفت، کشتی گیران مان به کمتر از خود نباختند، کامران قاسم پور صاحب سبک است و ایرانی کشتی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی: کادرفنی نمره قبولی گرفت، کشتی گیران مان به کمتر از خود نباختند، کامران قاسم پور صاحب سبک است و ایرانی کشتی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید