کشف یک فلوت کمیاب از جنس استخوان در یک محوطه باستان شناسی واقع در انگلستان

به گزارش وبلاگ مویک، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، کشف یک فلوت کمیاب از جنس استخوان در یک محوطه باستان شناسی واقع در انگلستان صورت گرفت.

کشف یک فلوت کمیاب از جنس استخوان در یک محوطه باستان شناسی واقع در انگلستان

گروهی از باستان شناسان که سال جاری مشغول کاوش در بخش هایی از یک محوطه باستان شناسی 61 هکتاری بودند، بقایایی از چند گودال و شواهدی از سفالگری در اواسط و اواخر عصر برنز تا دوران رومی را کشف کردند.

علاه بر این باستان شناسان حین جست و جو در این محوطه به بقایایی از یک بنا دست یافتند که گمان می رود به قرون وسطی متعلق باشد. کاوش در این بخش نیز به کشف نوعی فلوت کمیاب منجر شده که با تراشیدن استخوان ساخته شده و امروزه در دسته فلوت های فیپل قرار میگیرد.

این فلوت کاملا ماهرانه و با تراشیدن استخوان درشت نی گوسفند یا بز ساخته شده است. سازنده این فلوت پنج حفره در بالای آن و یک حفره در پایین این فلوت را ایجاد نموده است. کارشناسان معتقدند بخشی از فلوت که برای دمیدن مورد استفاده قرار میگیرد از بین رفته است اما بدون در نظر گرفتن این مسأله، فلوت استخوانی که در این محل کشف شده، یک اثر تاریخی سالم محسوب می گردد.

سفال هایی که در نزدیکی محل کشف این فلوت پیدا شده است، به حوالی قرن دوازدهم تا پانزدهم میلادی تعلق دارند و میتوان نتیجه گرفت قدمت فلوت نیز به همین دوران باز میگردد.

فلوت مشابهی نیز پیشتر در سال 1964 در شهرستان سامرست انگلستان کشف شده بود.

منبع: همگردی

به "کشف یک فلوت کمیاب از جنس استخوان در یک محوطه باستان شناسی واقع در انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک فلوت کمیاب از جنس استخوان در یک محوطه باستان شناسی واقع در انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید