اختصاص سهمیه ثبت جهانی سال 2024 به دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک

به گزارش وبلاگ مویک، عطا حسن پور ، 27 آبان ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با پیگیری های استاندار لرستان و توجه ویژه وزیر میراث فرهنگی، سهمیه سال 2024 ثبت جهانی به دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک اختصاص یافت.

اختصاص سهمیه ثبت جهانی سال 2024 به دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک

وی توضیح داد: کمتر از 60 روز تا ارسال پرونده به یونسکو، فرصت هست و امیدوارم بتوانیم گام بزرگی در راستای برآوردن یکی از مطالبات دیرینه مردم استان و خدمت به کشور عزیزمان برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان ادامه داد: بی شک در این مسیر، مسائل و موانع متعددی بر سر راه قرار گرفته است که برای برطرف آن ها، همکاری مدیران دستگاه های اجرایی، شهردار خرم آباد، کارشناسان و همراهی همکاران و اساتید این حوزه هستیم.

حسن پور بعلاوه به پیگیری های ویژه رئیس جمهور در مورد آزادسازی عرصه و حریم قلعه فلک الافلاک اشاره نمود و افزود: تملک 12 باب مغازه به منظور آزادسازی بخش شمالی عرصه قلعه فلک الافلاک نیز امسال به همین دلیل اجرا شده است.

وی افزود: تدوین پرونده ثبت جهانی دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک در حال حاضر به صورت شبانه روزی در حال آماده شدن است.

به گزارش ایسنا، با ابلاغ علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مسئولیت تدوین پرونده ثبت جهانی دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک به عطا حسن پور، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان محول شده است.

منبع: گردشبان

به "اختصاص سهمیه ثبت جهانی سال 2024 به دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص سهمیه ثبت جهانی سال 2024 به دره خرم آباد و قلعه فلک الافلاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید