بحران سوخت در انگلیس، ارتش برای سوخت رسانی وارد عمل شد

به گزارش وبلاگ مویک، ارتش انگلیس برای جلوگیری از افزایش بحران بنزین در این کشور، نظامیان خود را برای حمل ونقل تانکرهای سوخت جهت رساندن به پمپ های بنزین در سراسر انگلیس به کار گرفت.

بحران سوخت در انگلیس، ارتش برای سوخت رسانی وارد عمل شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مویک، بازگشت دوباره صف های طولانی خودروها برای سوخت گیری در معدود پمپ های بنزین فعال در انگلیس، ارتش این کشور را برای جلوگیری از افزایش بحران وارد عمل کرد.

خبرگزاری رویترز امروز (چهارشنبه) گزارش داد: علی رغم وعده بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای بهبود شرایط، سربازان انگلیسی در عرض چند روز آینده سوخت رسانی به پمپ های بنزین خالی را با تانکرها شروع می نمایند.

هشدار شرکت های نفتی مبنی بر اینکه رانندگان کافی برای جابجایی تانکرهای بنزین و گازوئیل از پالایشگاه ها به ایستگاه های سوخت ندارند، حدود یک هفته است که انگلیس را وارد بحرانی نموده و سیل مردم هراسان از اتمام بنزین را روانه پمپ های سوخت نموده است.

بر اساس این گزارش، کواسی کوارتنگ وزیر بازرگانی امروز گفت 150 نظامی ارتش برای یاری به حل بحران سازماندهی شده اند و ظرف چند روز آینده تانکرهای سوخت را به پمپ های بنزین می رسانند.

به نوشته رویترز، کوارتنگ در این باره گفت: چند روز گذشته سخت بود، ما صف های طولانی را دیدیم. اما من فکر می کنم که شرایط در حال تثبیت شدن است، ما بنزین را به صندلی های سوخت می رسانیم. من فکر می کنم که این کار را با موفقیت انجام خواهیم داد.

کمبود حدود 100 هزار راننده تانکرهای سوخت رسان، باعث ایجاد هرج و مرج در زنجیره های تأمین و افزایش پمپ های بنزین خالی و بعلاوه صعود قیمت در آستانه کریسمس شده است.

کوارتنگ در پاسخ به این سوال که آیا می تواند تضمین کند که مسئله ای در ایام شلوغ کریسمس وجود نخواهد داشت، اذعان کرد: من هیچ چیزی را تضمین نمی کنم. تنها چیزی که می گویم این است که فکر می کنم اوضاع در حال تثبیت است.

رویترز در ادامه خبر نوشت: کمبودها بر هرج و مرج در پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا افزوده و شکاف هایی را در قفسه های سوپرمارکت ها ایجاد نموده است. افزایش شدید قیمت گاز طبیعی اروپا هم شرکت های انرژی را به ورشکستگی کشانده است.

بریتانیا در ابتدای امسال بازار اتحادیه اروپا را ترک کرد و مانع جذب رانندگان کشورهای عضو اتحادیه به شرکت های حمل ونقل شد. دولت انگلیس اکنون گفته برای مقابله با کمبود راننده، به 5 هزار راننده خارجی ویزا موقت می دهد، اقدامی که قبلاً آن را رد نموده بود.

خبرنگار رویترز صبح امروز (به وقت محلی) گزارش کرد که از حدود ساعت شش صبح به وقت محلی، صف های طولانی خودروها بار دیگر به معدود پمپ های بنزین که فعال هستند، بازگشته و حتی ادامه این صف ها در برخی بزرگراه های مرکز انگلیس ایجاد ترافیک سنگین نموده است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "بحران سوخت در انگلیس، ارتش برای سوخت رسانی وارد عمل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سوخت در انگلیس، ارتش برای سوخت رسانی وارد عمل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید