پرفروش ترین گوشی بازار موبایل در هفته گذشته

به گزارش وبلاگ مویک، خبرنگاران- پرفروش ترین گوشی های بازار در هفته گذشته ترکیبی از مدل های مالی، چندتا میان رده و در کمال تعجب آیفون 13 و فیچرفون هایی مثل نوکیا 105 بودند. گلکسی A13 جانشین گلکسی A12 است که انجمن واردنمایندگان موبایل این یکی را پرفروش ترین گوشی در سال 1400 معرفی کرد و حالا A13 مثل برادر قدیمی خودش توانسته حکم پادشاه را بین گوشی های مالی داشته باشد. برترین میان رده های بازار مثل گلکسی A73 و شیائومی 11T Pro توانستند در لیست پرفروش ترین گوشی های فعلی جایی برای خودشان دست وپا نمایند و این وسط تماشا نام فیچر فون ها و آیفون 13 که حداقل 36 میلیون فروخته می گردد، تاحدودی عجیب است.

پرفروش ترین گوشی بازار موبایل در هفته گذشته

1- نوکیا 105 طبق آمار های رسمی پارسال بعد از گلکسی A12 سامسونگ پرفروش ترین گوشی در ایران بوده است! یک میلیون و 50 هزار گوشی نوکیا 105 یعنی یکی از همان مدل گوشی هایی که به جز زنگ زدن و اس ام اس فرستان کار دیگری با آن ها نمی گردد کرد، سال 1400 فروخته شده و الان که به آخرین روز های 1401 می رسیم، نوکیا 105 بازهم جایگاه خودش را در بازار به عنوان یکی از محبوب ترین مدل ها حفظ نموده است. با این تفاوت که پارسال قیمتش تقریبا 350 هزار تومان بود و الان فروشنده های موبایل آن را بین 500 تا 600 هزار تومان می فروشند. به جز نوکیا 105 که از دوتا سیمکارت پشتیبانی می نماید و چهار مگابایت حافظه موقت دارد، نوکیا FA 106 با قیمت 650 هزار تومان یکی دیگر از فیچر فون های محبوب در هفته گذشته بوده است.

2- گلکسی A13 نسخه نو گلکسی A12 است. یعنی با جانشین محبوب ترین گوشی پارسال سرو کار داریم و آنطور که فروشنده های موبایل به وبلاگ مویک می گویند، توانسته یکی از مدل های پرفروش فعلی باشد. مشخصات گلکسی A13 باعث می گردد آن را بین گوشی های پنج تا شش میلیونی بدون رقیب بدانیم، اما نسخه 128 گیگابایت آن را بعضی فروشنده ها در هفته گذشته با برچسب هفت میلیونی در ویترین گذاشتند که، چون با این پول گزینه های بهتری در بازار وجود دارد، خرید آن را توصیه نمی کنیم. بین سایر گوشی های زیر هشت میلیونی که از نظر خیلی از فروشنده های موبایل حالا مبنای دسته بندی گوشی های مالی به شمار میرود، ردمی نوت 11 شیائومی یکی دیگر از گوشی های پرفروش طی هفته گذشته بوده است. نسبت به گلکسی A13 سامسونگ پردازنده بهتری دارد و به همین دلیل آن را با حافظه ذخیره سازی 64 گیگابایت حدود هفت میلیون می فروشند.

3- گلکسی A73 و شیائومی 11T Pro پرو جزو پرفروش ترین میان رده های بازار موبایل در هفته گذشته بودند و کنار آن ها باید به مدل های مقرون به صرفه تری مثل گلکسی A53، پوکو X4 پرو و گلکسی A32 سامسونگ اشاره کنیم. گلکسی A73 نسخه 256 گیگابایت گران ترین میان رده سامسونگ است و به وسیله فروشنده های موبایل این هفته حدود 15 میلیون تومان فروخته شد. هواداران شیائومی در این محدوده قیمت سراغ 11T Pro رفتند که اتفاقا از نظر فعالان بازار موبایل این دوتا مدل را باید رقبای همدیگر بدانیم. گلکسی A53 که پردازنده ضعیف تری نسبت به A73 دارد، این هفته به عنوان یکی دیگر از میان رده های پرفروش بازار 12 میلیون و 500 هزار تومان فروش رفته است. برترین گوشی 10 میلیون تومانی بازار، عنوانی است که می توانیم آن را برای پوکو X4 پرو شیائومی استفاده کنیم. از نظر فروشنده های موبایل این یکی هم جزو مدل های پرفروش در هفته گذشته بوده است. گلکسی A32 با اینکه تقریبا دو سال پیش راهی بازار شده و الان یک گوشی قدیمی به شمار میرود، هنوز جزو پرفروش ترین گوشی هاست و خیلی از هواداران سامسونگ آن را در بازه هشت تا 10 میلیون به سایر مدل ها ترجیح می دهند.

4- قیمت آیفون 13 الان دست کم 36 میلیون تومان است. با این پول می گردد نسخه 128 گیگابایت آیفون 13 را خرید که فروردین سال جاری قیمتش 29 میلیون تومان بود. با وجود رشد تقریبا 25 درصدی قیمت آیفون 13 در 10 ماه گذشته، بین مدل های پرطرفدار در بازار محسوب می گردد و فروشنده های موبایل آن را یکی از گوشی های پرفروش در هفته گذشته معرفی کردند. تا بحث گوشی های آیفون تمام نشده این را هم اضافه کنیم که قیمت آیفون 13 پرو مکس نسخه یک ترابایت به عنوان گران ترین گوشی فعلی در ایران، در بعضی از فروشگاه ها و مغازه های موبایل فروشی از مرز 100 میلیون عبور کرد. از گلکسی S22 Ultra سامسونگ هم نباید غافل شویم. مدلی که خیلی ها آن را به خاطر دوربین وسوسه کننده اش به آیفون 13 پرو مکس ترجیح می دهند و به همین دلیل توانسته بین مدل های پرفروش بازار سهمی داشته باشد. نسخه 256 گیگابایت گلکسی S22 Ultra را حول وحوش 45 میلیون تومان فروختند و خریداران گلکسی S22 Ultra نسخه 512 گیگابایت بابت آن بین 52 تا 55 میلیون تومان پرداخت کردند.

منبع: فرارو

به "پرفروش ترین گوشی بازار موبایل در هفته گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرفروش ترین گوشی بازار موبایل در هفته گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید