انگلیس: احتمالا ناچار می شویم آمریکا را در خروج نیروها از افغانستان همراهی کنیم

به گزارش وبلاگ مویک، وزیر دفاع انگلیس گفت که کشورش احتمالاً آمریکا را در کاهش سطح نیروهای نظامی خود در افغانستان همراهی خواهد نمود.

انگلیس: احتمالا ناچار می شویم آمریکا را در خروج نیروها از افغانستان همراهی کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مویک و به نقل از یورونیوز، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس روز پنجشنبه بیان کرد که کشورش احتمالاً ایالات متحده را در کاهش سطح نیروهای نظامی خود در افغانستان همراهی خواهد نمود اما همزمان به همکاری با دولت افغانستان و آمریکا برای تامین امنیت این کشور ادامه خواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ مویک بخوانید. (کلیک کنید)

وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه اعلام نموده بود که نیروهای این کشور در عراق و افغانستان را تا 15 ژانویه سال 2021 میلادی (پیش شروع ریاست جمهوری جو بایدن) از 4500 نفر فعلی به 2500 تن کاهش خواهد داد.

والاس در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز در خصوص ارزیابی خود از تصمیم پنتاگون گفت که آمریکایی ها در این مرحله به دنبال عقب نشینی کامل از افغانستان نیستند و انتظار ما هم همین است که کاهش نیروها در افغانستان در چند مرحله انجام گردد؛ رویه ای که بریتانیا هم با آن موافق است.

وزیر دفاع انگلیس توضیح داد که کشورش برای اقدام مستقل از آمریکا در افغانستان دارای محدودیت هایی است ولی به گفته او با افزایش بودجه ای که او اخیرا در خصوص آن با وزارت داریی بریتانیا به توافق رسیده، اختیار عمل بیشتری به نیروهای این کشور خواهد داد.

والاس تاکید نمود که در حال حاضر اگر نیروهای ایالات متحده به طور یک جانبه از بعضی از این کشورها خارج گردد، ما دچار چالش می شویم چون که استقلال لازم را نداریم که تصمیم بگیریم اگر یک قدرت نظامی از کشوری خارج شد، ما بیشتر بمانیم.

او ابراز امیدواری کرد که تامین بودجه لازم بریتانیا بتواند ضمن افزایش استقلال رای خود، استراتژی تکمیل حضور و پوشش نظامی را با قدرت های عظیم دنبال کند.

در حال حاضر حدود هزار نیروی نظامی انگلیس در افغانستان مستقر هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انگلیس: احتمالا ناچار می شویم آمریکا را در خروج نیروها از افغانستان همراهی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: احتمالا ناچار می شویم آمریکا را در خروج نیروها از افغانستان همراهی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید