رگبار و وزش باد شدید در منطقه ها شمالی تهران

به گزارش وبلاگ مویک، اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ در نقاط مستعد طی روز های آینده نسبت به کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و عدم تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها هشدار داد.

رگبار و وزش باد شدید در منطقه ها شمالی تهران

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد و با اشاره به رشد ابر های همرفتی به ویژه در ساعات ظهر تا شب و فعالیت سامانه بارشی که از شنبه (15 مردادماه) شروع می گردد و دوشنبه (17 مردادماه) خاتمه می یابد، آورده است: رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ در منطقه ها شمالی به ویژه ارتفاعات استان تهران پیش بینی می گردد.

بر این اساس احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتگی برخی معابر و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیل ها، رخداد صاعقه، احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید لحظه ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی، اختلال موقت در آمد و شد به ویژه در جاده های کوهستانی، امکان شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنایع و بخش های مختلف کشاورزی وجود دارد.

از این رو نسبت به عدم تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها، عدم جابجایی عشایر کوچ رو، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیما های سبک و بالگرد، مستحکم سازی سازه های موقت مانند پوشش گلخانه ها و تابلو های تبلیغاتی و آمادگی دستگاه های اجرایی مانند نیرو های امدادی، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و... توصیه می گردد.

اداره کل هواشناسی استان تهران بعلاوه با اشاره به ناپایداری های موقت و وزش باد شدید که از شنبه (15 مردادماه) شروع می گردد و تا دوشنبه (17 مردادماه) ادامه دارد، آورده است: وزش باد شدید (احتمال وزش باد خیلی شدید موقتی)، گرد و خاک، گاهی کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها جنوبی و غربی و مرکزی استان تهران پیش بینی می گردد.

از این رو احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه های موقت، احتمال سقوط اجسام، در برخی ساعت ها خیزش گرد و خاک، احتمال نفوذ و توسعه گرد و غبار انتقالی غربی، احتمال تاخیر در برخی پرواز ها وجود دارد؛ لذا نسبت به مستحکم کردن پوشش گلخانه ها و سازه های موقت مانند تابلو های تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه های نیمه تمام، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیما های سبک، اجتناب از قرار گرفتن بچه ها، سالمندان و افراد دارای بیماری تنفسی در فضای باز، مدیریت در نگهداری تاسیسات حساس به گرد و خاک و پرهیز از سفر های غیرضروری توصیه می گردد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو

به "رگبار و وزش باد شدید در منطقه ها شمالی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار و وزش باد شدید در منطقه ها شمالی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید