هدیه سنگین دولت لبنان به دادگاه حریری خشم مردم را برانگیخت

به گزارش وبلاگ مویک، ایسنا نوشت:اعلام کمک اقتصادی دولت حسان دیاب به دادگاه بین المللی لبنان (ویژه ترور رفیق حریری) به ارزش 500 میلیون یورو، انتقاداتی را به ویژه در سایه بحران اقتصادی وخیم این کشور به همراه داشت.

هدیه سنگین دولت لبنان به دادگاه حریری خشم مردم را برانگیخت

به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، جمیل السید، یکی از کنندگان مجلس لبنان ضمن انتقاد از دولت این کشور در خصوص هدیه 500 میلیون یورویی به دادگاه ویژه لبنان، این سوال را نام کرد: چگونه کشوری ورشکسته که از خارج گدایی می کند، از جیب مردم خود که به سختی زندگی می کنند هدیه ای به دادگاه می دهد؟

السید افزود: آیا بهتر نبود این پول به جای اینکه برای دادگاه بین المللی اختصاص یابد هدیه به روح رفیق حریری، نخست وزیر اسبق لبنان به نیازمندان شهر طرابلس در شمال لبنان که اخیرا شاهد اعتراضات بوده، توزیع می شد؟

پیشتر کابینه لبنان با صدور بیانیه ای خطاب به سازمان ملل اعلام کرده بود، به تامین منابع مالی دادگاه ویژه حریری متعهد است و مبلغ 500 میلیون یورو را به نام مشارکت و کمک به هزینه های دادگاه تا پایان سال میلادی به دادگاه پرداخت خواهد کرد.

این کابینه تصریح کرده بود، این مبلغ به نام هدیه به دادگاه ویژه لبنان پرداخت می شود و پرداخت این مبلغ به دادگاه با همراه درخواست از آن است که برای تعیین جدول زمانی و برنامه ریزی دقیق به منظور خاتمه دادن کار دادگاه اقدام کند.

جمیل السید، یکی از متهمان اصلی پرونده ترور حریری بود. او برای چهار سال به همراه سه افسر دیگر زمانی که مدیرکل امنیت عمومی بود، در زندان رومیه تحت بازداشت قرار گرفت.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "هدیه سنگین دولت لبنان به دادگاه حریری خشم مردم را برانگیخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه سنگین دولت لبنان به دادگاه حریری خشم مردم را برانگیخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید