اخبار اقتصادی

بحران سوخت در انگلیس، ارتش برای سوخت رسانی وارد عمل شد

ارتش انگلیس برای جلوگیری از افزایش بحران بنزین در این کشور، نظامیان خود را برای حمل ونقل تانکرهای سوخت جهت رساندن به پمپ های بنزین در سراسر انگلیس به کار گرفت.

18 مهر 1400

امضای تفاهم نامه همکاری میان بنیاد شهید و منطقه آزاد اروند

خبرنگاران/خوزستان تفاهم نامه همکاری میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد اروند به امضا رسید.

14 مهر 1400

مددی: از شرایط استقلال اطلاع داشتم مسئولیت قبول نمی کردم، آجورلو باید فضای مجازی را مدیریت کند

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت، اگر از شرایط این باشگاه باخبر بود، مسئولیت مدیرعاملی آن را قبول نمی کرد.

11 مهر 1400

واردات چند قلم کالا با منشا حیوانی به الجزایر ممنوع شد

معاونت بین الملل اتاق ایران گفت، اداره کل خدمات دامپزشکی وزارت کشاورزی و توسعه روستایی الجزایر، واردات چندین قلم کالا با منشا حیوانی را از ابتدای سپتامبر 2021 به این کشور به صورت موقت ممنوع اعلام کرده است.

2 مهر 1400

خلق پول متوقف گردد

تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه می گوید خلق پول جز تورم افسار گسیخته و آسیب جدی به معیشت مردم، نتیجه ای نداشته است. بنابراین باید کوشش گردد تا خلق پول ریشه کن گردد و برای تحقق پروژه ها باید مدیران در استان ها به خلق منابع رو بیاورند.

25 شهریور 1400

کدام صنوف از دوشنبه مجاز به فعالیت اند؟

بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا از روز دوشنبه 25 مرداد تا شنبه 30 مردادماه در سرتاسر کشور، تمام مشاغل به جز گروه یک تعطیل هستند.

27 مرداد 1400

هاستل چیست؟ ، چه فرقی با هتل دارد؟

اگر در حال برنامه ریزی یک سفر هستید، اولین پرسشی که بعد از انتخاب مقصد با آن روبرو می شوید، محل اقامت است. محل اقامت در سفر باید با هزینه ها و کیفیت مورد نظر مسافران هماهنگ باشد. اگر قصد صرفه جویی در هزینه های سفر را دارید و می خواهید با گزینه ای مناسب به...

24 مرداد 1400

اون: تولیدات صنعتی کره شمالی 25 درصد افزایش یافته

رهبر کره شمالی با بیان اینکه اقتصاد کشورش در نیمه اول امسال بهبود یافته است، گفت: کل تولیدات صنعتی کشور نسبت به سال قبل 25 درصد رشد کرده با این حال کشور در تهیه مواد غذایی همچنان با مشکل روبرو است.

23 مرداد 1400

رمزگشایی از پرواز قیمت مصالح ساختمانی

رشد تند قیمت مصالح ساختمانی در تهران طی بهار سال جاری، یک پیغام ساده دارد و یک پیغام نیازمند رمزگشایی. پیغام اول، تغییر معادله هزینه ساخت مسکن است که دست کم حدود 20درصد نسبت به ابتدای سال افزایش یافته است. این مقدار تورم فصلی در بازار نهاده های ساخت خانه،...

21 مرداد 1400

متقاضیان وام ازدواج پشت دیوار بی مهری بانک ها

در حالی متقاضیان وام 70 و 100 میلیونی ازدواج این روز ها گرفتار هفت خوان بانک ها برای وثایق و ضامن شده اند که قانون بودجه مجوز استفاده از حساب یارانه بعنوان وثیقه را داده است، ولی بانک مرکزی توجیهات خاصی درباره سختگیری بانک ها مطرح نموده!

16 مرداد 1400

چالش های فراوری مرغ لاین در ستاد زیست فناوری شناسایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه تحقیق و توسعه مرغ لاین آرین برای شناسایی چالش ها و نیازهای فناورانه آن با حمایت این معاونت شروع شد.

15 مرداد 1400

هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 268 میلیون کارت بانکی بدهی (برداشت) و اعتباری در کشور وجود دارد، اعلام کرد: سرانه تعداد کارت بانکی در ایران حدود 3.3 کارت به ازای هر نفر است.

14 مرداد 1400

ادارات سیستان و بلوچستان برای پنجمین روز تعطیل شد

بنابر تصمیم ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان تمامی ادارات، نهادها و بانک های این استان فردا دوشنبه چهاردهم تیرماه با هدف کاهش تردد و پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل اعلام شد.

12 مرداد 1400

هدیه سنگین دولت لبنان به دادگاه حریری خشم مردم را برانگیخت

ایسنا نوشت:اعلام کمک اقتصادی دولت حسان دیاب به دادگاه بین المللی لبنان (ویژه ترور رفیق حریری) به ارزش 500 میلیون یورو، انتقاداتی را به ویژه در سایه بحران اقتصادی وخیم این کشور به همراه داشت.

31 تیر 1400

ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:فراخوان عمومی ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد.

29 تیر 1400

نورسلطان میزبان دور تازه مذاکرات سوریه

در شهر نورسلطان مرکز قزاقستان دور نو مذاکرات سوریه برگزار خواهد شد.

27 تیر 1400

10 سکانس ماندگار که از دل اشتباهات سینمایی خلق شدند

فرایند ساخت فیلم های سینمایی با پیچیدگی های زیادی رو به رو است و اشتباهات سینمایی هم بخش جدانشدنی آن هستند. این اشتباهات حتی در بلاک باسترهای پرهزینه هم به وقوع می پیوندند و حرفه ای ترین کارگردان ها و بازیگران هم از آن ها مصون نیستند.

22 تیر 1400

بانک مرکزی ، امکان مشاهده پرونده صادراتی درسامانه جامع تجارت فراهم شد

خبرنگاران - صادرکنندگان از این پس می توانند شرایط ارز ناشی از بازگشت صادرات و تعهدات ارزی خود را در سامانه جامع تجارت مشاهده کنند.

18 تیر 1400

کشف هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در هشتاد روز

تعداد استخراج کنندگان رمز ارز دیجیتال غیرمجاز در هشتاد روز ابتدایی سال 1400 به 957 دستگاه رسید.

17 تیر 1400

کرونا در اروپا، از ادامه فرایند صعودی مبتلایان در انگلیس تا تداوم بدعهدی های شرکت آمریکایی

نهادهای بهداشتی انگلیس از تداوم فرایند صعودی مبتلایان جدید به کرونا در این کشور به دلیل شیوع ویروس هندی خبر داده و شرکت آمریکایی جانسون اند جانسون هم از ناتوانی در تحویل واکسن های وعده داده شده به اروپا خبر داده است.

15 تیر 1400
تعداد: (84)