کربی: بایدن درباره اصلاح شورای امنیت سازمان ملل صحبت می نماید

به گزارش وبلاگ مویک، ایسنا نوشت: هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه ای با دیلی تلگراف گفت: بایدن قرار است در جریان سخنرانی مجمع عمومی درباره تمایلش برای ایجاد اصلاحات در شورای امنیت صحبت کند.

کربی: بایدن درباره اصلاح شورای امنیت سازمان ملل صحبت می نماید

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک شورای امنیت ملی آمریکا گفت: معین نموده ایم که معتقدیم زمان آن رسیده که در ساختار شورای امنیت سازمان ملل نگاهی بیندازیم. بر این باوریم که این ساختار باید جامع تر و کاملتر باشد.

کربی بعلاوه ادامه داد، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر بر حمایت واشنگتن از توسعه شورای امنیت سازمان ملل تاکید می نماید.

در حال حاضر روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آمریکا پنج عضو دائم شورای امنیت هستند. هر کدام از این کشورها حق وتو دارند. درضمن 10 کشور دیگر که بر اساس قواعد جغرافیایی خود انتخاب شدند، شرایط عضو غیر دائم دارند.

نمایندگانی از دولت آمریکا بارها درباره ایجاد اصلاحات در شورای امنیت صحبت نموده اند. به ویژه بایدن در جریان سخنرانی سال گذشته میلادی خود در مجمع گفته بود که واشنگتن از افزایش تعداد اعضای دائم شامل کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین حمایت می نماید.

حتی معین شده که واشنگتن از ارائه شرایط عضو دائم به هند حمایت می نماید.

بر اساس گزارش دیلی تلگراف، آمریکا مایل است تا آلمان و ژاپن نیز در شورای امنیت اصلاح شده حضور داشته باشند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "کربی: بایدن درباره اصلاح شورای امنیت سازمان ملل صحبت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کربی: بایدن درباره اصلاح شورای امنیت سازمان ملل صحبت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید