بانک مرکزی ، امکان مشاهده پرونده صادراتی درسامانه جامع تجارت فراهم شد

به گزارش وبلاگ مویک، خبرنگاران - صادرکنندگان از این پس می توانند شرایط ارز ناشی از بازگشت صادرات و تعهدات ارزی خود را در سامانه جامع تجارت مشاهده کنند.

بانک مرکزی ، امکان مشاهده پرونده صادراتی درسامانه جامع تجارت فراهم شد

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، صادرکنندگان می توانند از این پس اطلاعات مربوط به شرایط تعهدات ارزی و ارز حاصل از بازگشت صادرات خود را در بخشی که با همکاری بانک مرکزی و وزارت صمت در سامانه جامع تجارت اضافه شده است، مشاهده کنند.

بر اساس اعلام معاونت فناوری های نوین بانک مرکزی، این بخش شامل تازه ترین اطلاعاتی است که با استفاده از داده های اطلاعاتی گمرک جمهوری اسلامی ایران و سامانه های ارزی بانک مرکزی فراهم شده و در انتها هر روز کاری بارگذاری می شود که با مراجعه به آن، صادرکنندگان می توانند به طور دقیق آخرین شرایط تعهد صادراتی و ایفای تعهدات ارزی خود را تا انتها روز کاری قبل مشاهده کنند.

راه اندازی این بخش در سامانه جامع تجارت که در واقع ارایه پرونده صادراتی صادرکنندگان به طور شفاف است و از روز 22 خرداد ماه به صورت عملیاتی در اختیار کاربران قرار گرفته است، به شفافیت هرچه بیشتر فرایندهای مرتبط با تعهدات ارزی و شرایط ارز حاصل از صادرات برای فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کشور کمک قابل ملاحظه ای می کند.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "بانک مرکزی ، امکان مشاهده پرونده صادراتی درسامانه جامع تجارت فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی ، امکان مشاهده پرونده صادراتی درسامانه جامع تجارت فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید