کلانتری: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است

به گزارش وبلاگ مویک، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ملاقات با سفیر سوئیس ضمن استقبال از گسترش همکاری بخش های تحقیقاتی و آموزشی ایران و سوییس در زمینه محیط زیست گفت: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است.

کلانتری: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است

به گزارش وبلاگ مویک عیسی کلانتری در ملاقات با مارکوس لایتنر ضمن تاکید بر اهمیت گسترش آموزش و بسترسازی برای مشارکت عمومی در حفظ محیط زیست توضیح داد: ارتقای آموزش و افزایش آگاهی جامعه در زمینه محیط زیست به ویژه در شاخه های طبیعی، انسانی همچنین محیط بانی برای ایران بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به خسارت های وارد شده به محیط بانان به دلیل عدم برخورداری از آموزش کافی و تخصصی از موسسات، دانشگاه ها و مراکز علمی سوییس دعوت کرد تا در این زمینه با ایران همکاری نمایند.

وی همچنین در پاسخ به پرسش سفیر سوییس در مورد شرایط مدیریت منابع و مصارف آب در ایران، به تشریح شرایط رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه ها، اقدامات دولت برای حفاظت از این منابع ارزشمند و کوشش برای تغییر و اصلاح الگوهای مدیریت منابع و مصارف آب در ایران پرداخت.

همکاری های محیط زیستی ایران با کشورهای همسایه

در ادامه این نشست، کاوه مدنی - معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست- با تشریح فعالیت ها و دستاوردهای ایران در حوزه بین المللی محیط زیست طی سال های اخیر، توضیحاتی در مورد نتایج کسب شده از حضور ایران در اجلاس های محیط زیستی دنیا طی یک ماه اخیر همچون اجلاس یک سیاره پاریس، اجلاس نایروبی، اجلاس تایلند و نشست های حاشیه ای این اجلاس ها ارائه کرد.

مدنی ضمن اشاره به نقش سازمان حفاظت محیط زیست در تسهیل ارتباط نهادهای مدنی محیط زیستی کشور با نهادهای مدنی محیط زیستی در سایر کشورهای دنیا به منظور انتقال تجربیات و دانش مشترک اظهار کرد: این موضوع می تواند یکی از محورهای همکاری محیط زیستی ایران و سوییس باشد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست اضافه نمود: در کنار همکاری برای آموزش مسئولیت های اجتماعی در زمینه حفظ محیط زیست از اشتراک تجارب و دانش میان مجموعه های تحقیقاتی و فناوری دو کشور با موضوع اقتصاد و فناوری سبز استقبال می کنیم.

وی با تاکید بر لزوم همکاری های بین المللی توضیح داد: ایران همیشه آماده گسترش همکاری های بین المللی محیط زیستی خود به ویژه با کشورهای همسایه است.

حفاظت از محیط زیست در سوییس از مردم شروع شد

بنابراین گزارش، مارکوس لایتنر - سفیر سوئیس در ایران- ضمن استقبال از تبادل تجربیات و دانش محیط زیستی میان موسسات تحقیقاتی و علمی دو کشور اظهارکرد: تجربه سوییس در این زمینه نشان داد که تمرکز آموزش بر دانش آموزان با سنین پایین تر دارای اثرگذاری بسیار بیشتری است.

وی اشاره ای هم به علاقه مندی شرکت های سوییسی فعال در ایران برای تعریف مسئولیت های اجتماعی خود در حوزه محیط زیست کرد و گفت: این شرکت ها می توانند همکاری خوبی با سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در ایران به منظور تقویت ایفای مسئولیت های اجتماعی در حوزه محیط زیست داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام) لایتنر ضمن طرح پرسشی در مورد شرایط مدیریت منابع و مصارف آب در ایران با توجه به شرایط خشکسالی، اظهار کرد: در سوییس مردم شروعگر نهضت حفاظت از محیط زیست بودند و در واقع سنت حفظ محیط زیست در سوییس از پایین به بالا منتقل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلانتری: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانتری: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید